Dom i ogród

Jak znaleźć wyciek wody w domu

Ustalenie, jak znaleźć wyciek wody, może być wyzwaniem. Można by pomyśleć, że rozpoznanie wycieku wody polega na usłyszeniu tego okropnego kapania. Alarmujące jest jednak to, że oznaki są często znacznie mniej oczywiste. Obejmują one:

  • Spadek ciśnienia wody
  • Nieoczekiwanie wysoki rachunek za wodę
  • Wodomierz, który pokazuje zużycie wody, gdy została ona odcięta
  • Zlewanie się wody wokół urządzeń, przy ścianach lub na zewnątrz.

Jeśli nie zostaną wykryte, ewentualne szkody w domu mogą być katastrofalne. Zapobiegaj więc temu, aby mały wyciek nie stał się czymś znacznie bardziej stresującym, korzystając z naszego przewodnika po wykrywaniu wycieków wody.

6 kroków do wykrycia przecieku w domu

Aby zachować proaktywność w wykrywaniu wycieków wody, proponujemy wykonać następujące kroki:

Monitoruj ciśnienie wody

Zastanawiasz się, dlaczego napełnianie wanny trwa dłużej niż zwykle? Czy potrzebna będzie lokalizacja wycieków wody https://przeciek24.com? Spadek ciśnienia wody może być małą niedogodnością, ale ważne jest, aby wiedzieć, że może to być spowodowane wyciekiem. Spróbuj wyłączyć wszystkie urządzenia, a następnie włączyć jedno z nich. Jeśli teraz ciśnienie wydaje się wyższe, może być przeciek.

Śledź swój rachunek za wodę

W przeciwieństwie do innych kosztów domowych, rachunki za wodę zazwyczaj pozostają stałe. W związku z tym może Cię kusić, aby oderwać wzrok od tych liczb. Warto jednak sprawdzać je regularnie, aby zauważyć duże podwyżki. Jeśli nie możesz rozliczyć się z dodatkowego zużycia wody, możesz trafić na wyciek.

Obserwuj wodomierz

Po pierwsze, wyłącz całą bieżącą wodę, a następnie zapisz liczby na liczniku. Jeśli zmieniły się one godzinę później, może to oznaczać, że mamy do czynienia z wyciekiem. W takim przypadku należy wykonać dodatkowy krok, powtarzając ten sam proces, ale tym razem zamknąć całą dostawę wody w sieci. Czy po godzinie liczby się zmieniły? Jeśli tak, to wyciek jest na zewnątrz – jeśli nie, to problem leży wewnątrz.

Sprawdź, czy nie ma plam zielonej trawy

Dużo bardziej zielone plamy w Twoim ogrodzie (czasami nawet z kałużami) mogą wskazywać na podziemną pękniętą rurę. Jeśli już podejrzewałeś wyciek, to być może znalazłeś to, czego szukasz. Ale jeśli jest to Twoja pierwsza wskazówka, wykonaj powyższe kroki.

Zbadaj urządzenia i armaturę

Zajrzyj pod wszystkie zbiorniki wodne i urządzenia na bazie wody w Twoim domu. Zbieranie się wody w tym miejscu może stanowić dalsze potwierdzenie – lub pierwsze oznaki – że masz przeciek wewnętrzny. W dalszej części przewodnika opisujemy najczęstsze miejsca, w których należy szukać.

Sprawdź toaletę

Jednym z ostatnich miejsc, w których spodziewałbyś się użyć barwnika spożywczego, są zbiorniki w toalecie, ale kilka kropel w każdym z nich może doprowadzić Cię do wycieku, którego szukałeś. Jeśli kolor pojawi się w misce w ciągu pięciu minut, to klapa Twojej toalety może być uszkodzona, powodując wyciek.

No Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *