Inne

Dlaczego warto rozważyć zakup owijarki do palet?

Owijarki do palet są urządzeniami służącymi do automatycznego lub półautomatycznego owijania ładunków przy pomocy folii stretch. Ich zaletą jest fakt, że mogą pracować bezobsługowo lub ze wsparciem operatora, w zależności od konkretnego modelu. Dostępne są różne opcje – zarówno ze stołem obrotowym, jak i wirującym ramieniem, które obraca się dookoła palety. Owijarka do palet posiada mnóstwo wartościowych funkcji – można je zaprogramować je dostosowując do naszych indywidualnych potrzeb. Dzięki zakupowi urządzenia możemy osiągnąć najwyższe standardy jakości, zwiększyć bezpieczeństwo pracowników i skutecznie ograniczyć zużycie folii stretch. Jakie zalety mają jeszcze owijarki do palet? O tym w dzisiejszym artykule!

Najważniejsze zalety owijarek do palet

Przede wszystkim warto wspomnieć, że dobrze dobrane do charakteru przedsiębiorstwa owijarki do palet mogą znacznie zwiększyć wydajność oraz produktywność przedsiębiorstwa – tym samym zwiększając zyski. W jaki sposób? Urządzenia te bowiem skutecznie poprawiają efektywność procesów pakowania.

Jeśli zdecydujemy się na wersję bezobsługową, możemy używać jej nawet 24 godziny na dobę. Najczęściej wykorzystuje się je w magazynach, na halach produkcyjnych oraz większych punktach wysyłkowych. Praca z udziałem owijarki jest sprawna i przebiega znacznie szybciej i wydajniej. Umożliwia to rozszerzenie produkcji i tym samym zwiększenie konkurencyjności firmy na rynku. Niektóre maszyny zostały nawet przystosowane do pracy podczas ujemnych temperatur. Dodatkowo średnica talerza owijarki oraz wysokość masztu dostosowuje się do wymiarów pakowanych produktów.

Owijarki do palet a oszczędność

Ponadto urządzenia pozwalają na wypracowanie oszczędności finansowych. W jaki sposób? Przede wszystkim poprzez uniezależnienie pracy od czynnika ludzkiego. Dzięki temu możemy wyeliminować ryzyko błędu podczas pakowania danego ładunku. Przedsiębiorcy zdają sobie sprawę, że ma to ogromne znaczenie dla bilansu ekonomicznego oraz bezpieczeństwa towaru. Co więcej, owijarka potrafi pakować paletę w folię stretch zdecydowanie dokładniej i precyzyjniej niż ma to miejsce w przypadku pracy ręcznej. Sposób owijania nie zawsze musi być taki sam – można bowiem dostosować go do konkretnych potrzeb. Oszczędności można zanotować też przy zużyciu folii stretch. Nie jest tajemnicą, że owijarka zużywa jej zdecydowanie mniej dzięki bardzo efektywnemu owijaniu.

Przydatne funkcje owijarek do palet

Urządzenia, zależnie od konkretnego modelu, wyposażone są w wiele różnorodnych opcji funkcjonalnych. Nowoczesna owijarka do palet umożliwia skorzystanie z wielu dogodności, co pozytywnie wpływa na użyteczność maszyny. Jakie opcje są warte uwagi? Przede wszystkim:

  • opcja ważenia i liczenia owijanych ładunków,
  • możliwość dostosowania prędkości owijania,
  • funkcja automatycznego mocowania folii.

Często owijarki do palet wyposażone są dodatkowo w system prestretch. Umożliwia on wstępne rozciągnięcie folii nawet do 400%, co pozwala na bardziej rozsądne zużycie folii. W efekcie przekłada się to obniżenie kosztów pakowania. Regulacji podlega też gęstość owijania i napięcie folii między wałkami a krawędzią owijanej palety.
Obsługa urządzeń jest bardzo intuicyjna – odbywa się na panelu LCD. Jedną z większych zalet owijarek do palet jest możliwość bezproblemowego programowania i zapisywania złożonych ustawień przy pomocy wygodnego pulpitu kontrolnego. Możliwość zaprogramowania różnych trybów pracy w zależności od rodzaju ładunku będzie warunkować powtarzalność pakowania, co zdecydowanie usprawni codzienną pracę i skróci czas zaangażowania pracownika.

No Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *