Dom i ogród

Samodzielne i profesjonalne odtykanie rur kanalizacji

Jeśli Twój dom doświadcza zatkanej głównej linii kanalizacyjnej, możesz zastanawiać się, jak to naprawić. Możesz również zastanawiać się, czy trzeba zadzwonić do profesjonalnego hydraulika lub czy można odetkać linię samodzielnie. Na szczęście jest duża szansa, że możesz odetkać główne rury linii kanalizacyjnej na własną rękę. Dowiedz się, jak odetkać główną linię kanalizacyjną – samodzielnie i z pomocą ekspertów.

Samodzielne odtykanie rur kanalizacji

Zacznij od sprawdzenia swoich domowych odpływów, aby zobaczyć, czy istnieje jakakolwiek blokada. Jeśli okaże się, że jeden z domowych odpływów jest zatkany, spróbuj użyć węża spustowego. Jeśli nie masz własnego ślimaka do drenażu, możesz również spróbować użyć wygiętego wieszaka z drutu. Węże spustowe są dostępne w lokalnych sklepach z narzędziami, a często można je wypożyczyć. Jeśli nie masz węża do drenażu lub innych narzędzi hydraulicznych, spróbuj użyć odkurzacza, aby oczyścić zator. Najpierw ustaw odkurzacz bezpośrednio nad toaletami, w których występuje zator. Następnie włącz odkurzacz i powoli wciskaj go w dół do muszli klozetowej, aż poczujesz opór. Istnieje kilka różnych sposobów można oczyścić swoje kanały, które nie wymagają chemicznych środków czyszczących. Jednym ze sposobów, aby spróbować oczyścić zatkany odpływ kanalizacyjny jest stworzenie roztworu z octu i sody oczyszczonej. Wymieszaj pół filiżanki każdego z nich i wlej je do linii odpływowych. Reakcja chemiczna powinna pomóc rozbić wszelkie nagromadzenia, które mogą być przyczyną zatkania kanalizacji. Możesz również spróbować użyć gorącej wody, która powinna pomóc usunąć brud lub tłuszcz. Jeśli te nie działają, można również użyć profesjonalnych środków czyszczących do drenażu, niektóre z nich zawierają ostre chemikalia, ale mogą rozbić nagromadzenie.

Pomoc ekspertów

W przypadku zatorów w kanalizacji pomoc hydraulika będzie nieoceniona. Specjaliści używają w swojej pracy zmotoryzowanych świdrów odwadniających. Te urządzenia, znane również jako zmotoryzowane węże spustowe, są potężniejszą wersją prostych ręcznych węży spustowych, które można kupić w sklepach z narzędziami. Ślimak składa się z długiej metalowej cewki, która węża w dół do drenażu, aż osiągnie przeszkodę. Silnik obraca cewkę tak, że wierci w dół do zatoru i łamie go. Jest to jeden z najszybszych sposobów na usunięcie nawet najbardziej upartych zatorów. Tylko doświadczeni hydraulicy powinni obsługiwać zmotoryzowany świder spustowy, w przeciwnym razie może on spowodować uszkodzenie rury spustowej. Odtykanie rur kanalizacji tylko z profesjonalną pomocą!

No Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *